1. pl
  2. en

Radek Rogóż

Kosma Szostak - 1/4 IM 12.07.2020 Gołdap

15 lipca 2020
Transiberica ultracycling ultrakolarstwo, wyścig kolarski długodystansowy.

Kosma po raz pierwszy na TREK Speed Concept - 1/4IM Gołdap.

 

Na fali weekendowych startów swój debiut w ¼ IM w Gołdapi zaliczył Kosma Szostak.

 

Mimo dość charyzmatycznego charakteru Kosma potrafił się zmobilizować do ciężkiej i systematycznej pracy. Same zawody były istną huśtawką emocji.

 

Pływanie poszło bardzo dobrze, ale start z tylnej linii spowodował, że Kosma wychodzi z wody na pozycji 88. Mogę się tylko domyślać, że spodziewał się znacznie lepszej pozycji w strefie zmian.

 

Szybkie transition i rower. Tutaj byłem pewien mocy. Mimo wywrotki Kosma kończy rower z 4 czasem z roweru, poprawiając swoją pozycję o 61 miejsc. Strata do lidera na rowerze to 3:43, sporo jak na dystans 45,95km. Mimo to kończy rower open na 27 pozycji.

 

Po zmianie wybiega na ponad 10 kilometrową trasę, tutaj obaj wiedzieliśmy, że będzie strata. Kontuzja kolana z dzieciństwa skutecznie rozbija nasze plany biegowe i całe przygotowanie w tym sezonie. Kosma na mecie spada na 58 pozycję open i klasyfikuje się jako 11 w swojej kategorii wiekowej.

 

Nie mogłem sobie wymarzyć większego sukcesu. Pracujemy razem zaledwie kilka miesięcy, a już widać, że Kosma ma talent i wolę walki. Kolejne zawody już wkrótce. Myślę, że wspólna praca razem z TriWawa nad formą Kosmy przyniesienie spektakularne efekty. 

 

Trzymajcie kciuki za tego młodego i silnego chłopaka. Ma potencjał. Jestem z niego dumny i cieszę się, że na początku swojej drogi zaufał właśnie mi.

 

#ultratrack

 

+48 513 069 676

rogoz.radoslaw@gmail.com